PROJEKTID

Aruküla Põhikool osaleb järgmistes projektides:

2021/22. õ.a.   ERASMUS+

Õp. Krista Tuuling

Aeg: 1.-6. august 2022

Sihtkoht: Firenze, Itaalia

Teema: "Selle jaoks on äpp! Parimad digivahendid õpetaja töös"

Koolituse viis läbi: Europass Teacher Academy

Koolitust rahastas: Erasmus+

Reisi algus Veneetsiasse

Erasmuse õpirännet planeerides mõtlesin, et olen kaval ning teen sellise reisikava, et näeksin võimalikult palju erinevaid Itaalia linnu. Lennukipileti hindasid vaadates, selgus, et muud varianti ei oleks olnudki, sest otselennud Firenzesse maksid hingehinda. Reisi esimene peatus oli Veneetsia. Lootsin, et saan päevakese Veneetsia kanaleid avastada, aga paraku ma ei arvestanud üle 30kraadise kuumusega ning kohvriga, mis ei sobitunud väga hästi Veneetsia lõputute treppidega. Õhtul sõitsin rongiga Firenzesse. Rongiliiklus Itaalias on odav ja kiire viis, et Itaalias ringi liikuda

Mida ma õppisin

Osalesin kursusel There Is an App for That! Exploring the Best Apps for Teaching and Student Learning. Kursusel õpetati erinevaid digilahendusi, mida õpetajad saaksid kasutada ainetundides ja distantsõppel. See kursus andis mulle uusi teadmisi äppidest nagu Nearpod, Genially, Canva, Baamboozle ja Goose Chase. Tänaseks ma olen jõudnud kasutada nimetatuid keskkondi mitmete klassidega ning on näha, et õpilastele need meeldivad.

Kultuurielamused

Firenze on mitmete asjade sünnikodu, näiteks renessanss, kõnniteed, Gucci või gelato jpm, mis on just alguse saanud Firenze linnst. Augustikuine Firenze uppus turistidesse ning igal pool olid meeletud järjekorrad, õnneks paljud suuremad muuseumid on kasutusele võtnud piletisüsteemi, mis võimaldas piletid ette osta konkreetseks kellaajaks, ilma selleta võiks tavajärjekorras seista tunde. Mina külastasin Uffizi galeriid, kus hoitakse renessanssi tuntumaid pärleid. Muuseumil on kolm korrust ning korrus, kus hoitakse Leondardo da Vinci, Boticelli ja Michelangelo töid olid muidugi umbselt turiste täis. Külastasin mitut katedraali, neist ilusaim oli Santa Maria Novella katedraal. Kõige suurema elamuse sain Pitti paleest– imelised vaated Firenzele ja renessanss arhitektuur ja maalikunst. Õppeprogrammi sees oli ka üks päev kui toimus väljasõit Toskaana teistesse linnadesse. Külastasime Pisa, Sienna ja San Gimignano linnu. Päevaprogramm oli tihe. Toskaana on tuntud ka oma viinamarjaväljade poolest, külastasime kahte veinimõisa, kus meile tutvustati lähemalt sealset veinitraditsiooni ja mis seal salata Chianti veinid maitsesid ka väga hästi.

Reisi lõpp Rooma

Oma koolituse ma lõpetasin Roomas. Hommikupoolikul jõudsin teha jalutuskäigu Colosseumi, Pantheoni ja Trevi purskkaevu juurde ning pealelõunat pidin juba lennujaamas olema. Koolituselt lisaks praktilistele digiteadmistele sain tohutult teadmisi Itaalia ajaloo ja kultuuri osas, mida saan õpilastele tundides edasi jagada.