Oluline

Terviseameti info seoses COVID-19 haiguse levimisega maailmas 28. veebruar Aruküla Põhikool

Tulenevalt epidemioloogilisest olukorrast maailmas, soovitab Terviseamet haigussümptomite korral võtta ühendust perearstiga ja püsida kodus.

Vaheaeg on lõppemas ning kooliõpilased ootamas uue õppeaasta algust.

Veidi on veel aega, kuid loodame kohtuda ikka koolis ja tavapärastes tundides :)

Olulisema info õppeaasta alguse kohta leiad augustikuu viimasel nädalal kooli kodulehelt ja eKoolist.

Haigussümptomite korral (palavik, köha või hingamisraskused) palume jääda koju, võtta koheselt ühendust oma perearstiga ning järgida teisi hetkeolukorra soovitusi.

NB! Infot regioonidest, kus on haigusjuhte registreertud, soovitusi ja uusi uudiseid viirsega seotud teemadel

näed siit.

Aruküla Põhikool on võtnud vastavalt Terviseameti soovitustele tarvitusele hügieeni erinõuded, et tagada keskkonna turvalisus.

Tuletame meelde, et enda kaitsmisel on olulised järgmised elementaarsed juhised:

• Pese tihti käsi

Pese käsi sooja vee ja seebiga ning avalikes kohtades kasuta alkoholipõhist käte desinfitseerimisvahendit. Käte pesemine ja desinfitseerimine tapab kätele sattunud viiruse!

• Järgi hingamisteede hügieeni

Kui aevastad või köhid, siis kata oma suu ja nina ühekordse salvrätiga. Viska see koheselt prügikasti ja puhasta seejärel käed. Kui sul ei ole salvrätikut, kasuta oma varrukat (küünarvarre osa), aga mitte paljast kätt. Suu ja nina katmine takistab pisikute ja viiruste edasilevimist.

NB! Kui aevastad vastu paljast kätt, siis võivad pisikud ja viirused sattuda sinu kaudu teistele inimestele ja esemetele, mida katsud.

• Väldi kontakti

Väldi kontakti (vähemalt 1m) inimestega, kellel on välised haigustunnused - näiteks köha või aevastavad inimesed. Kui seisad haigusnähtudega inimesele liiga lähedal, võid tema aevastamise korral piisknakkuse sisse hingata ja ise ka haigestuda.

Kuna praegu on ka külmetushaiguste leviku periood, siis kõiki tuttavaid ei ole soovitatav kallistada.

• Väldi silmade, nina ja suu katsumist

Pesemata kätega silmade, nina ja suu katsumine suurendab nakatumisvõimalust.

Hooli iseendast ja oma kaaslastest!

Lisainfo https://www.terviseamet.ee/et

Vaheaeg on lõppemas ning kooliõpilased ootamas uue õppeaasta algust.

näed siit.

• Pese tihti käsi

• Järgi hingamisteede hügieeni

• Väldi kontakti

• Väldi silmade, nina ja suu katsumist

Pesemata kätega silmade, nina ja suu katsumine suurendab nakatumisvõimalust.

Hooli iseendast ja oma kaaslastest!

Lisainfo https://www.terviseamet.ee/et