Õp. Meelika Mäeorg

Sihtpunkt: Itaalia, Firenze

Teema:

Erasmus+ ja imeline Itaalia

Kes oleks uskunud, et tavalised väikekoolide õpetajad ühel päeval laia maailma saavad avastada, õppida oma ala professionaalidelt maailma teises otsas, lihtsalt sellepärast, et nad on õpetajad? Ja seda kõike täiesti tasuta. Õpetajad, kes tahavad avastada, õppida, nautida – ja seda kõike oma õpilastega jagada. Erasmus+ programmiga on see võimalik!

Ma ei ole kunagi enne üksinda väliskoolitusel osalenud. Väljakutse tundus põnev, võib-olla isegi veidi hirmutav alguses. Kõik küsimused – kas ma leian võõras riigis õige bussi, rongi, lennujaama? Kas õppetöö toimub ikka inglise keeles? Kas leian oma õpikaaslastega (kes on omakorda pärit maailma eri otstest) ühise keele?

Minu Erasmus+ koolitus viis mu Itaaliasse, Firenzesse. Koolituse valisin selle järgi, mille suhtes minu inglise keele õpilased kõige suuremat nälga tunnevad. Loomulikult on see erinevate tehniliste vahendite kasutamine tunnis (mobiiltelefonid, tahvelarvutid, erinevad äpid jne.) ja ikka nii, et õpitu oleks kooskõlas ainekavaga aga teadmiste omandamine ühtaegu lõbus, innovaatiline ning kõiki õpilasi kaasav.

Koolitus oli põnev, sisukas, täis uusi kogemusi. Minuga samal koolitusel olid veel õpetajad Saksamaalt ja Hispaaniast. Meie koolitaja Tatiana õpetas küll igapäevaselt Itaalia keelt aga aastaid USAs elanuna, rääkis vabalt ka inglise keelt ja omas laialdasi teadmisi tehnoloogiliste vahendite kasutamisest õppetundides.

Kuna koolituspäevad olid mõnusalt lühikesed, jätkus piisavalt aega ka Itaalia kultuuriga tutvumiseks. Avastasin Firenze muuseumeid, ostutänavaid, turge, külastasin Pisa linna ja kuulsat viltuvajunud Pisa torni ja Chianti veiniistandusi. Pitsad mis viisid keele alla, Lampredotto, Coccoli Prosciutto e Stracchino, Crostata di Frutta, Cornetto – oh, seda maitsvate toitude nimekirja võib jätkata ilmselt lõpmatuseni. Kõige magusam osa reisist oli aga Itaaliapärane jäätis – gelato. Kuna valik näis otsatu, katsetasin igal õhtul uute maitsetega. Kas sina oskad ette kujutada, kuidas maitseb näiteks musta riisi gelato? Mina juba tean. Loodan väga, et tulevikus on ees ootamas veel põnevamad seiklused, millest oma praegustele ja tulevastele õpilastele õhinaga jutustada.

Опубликовано 31.10.2022. Дата последнего изменения 01.11.2023.