Corblan, J. 2022. Tänapäeva pered. Uued peremudelid ja kuidas neis luua heaolu olevikus ja tulevikus. Bunga. Kui oled huvitatud raamatu soetamisest, klikka siialink opens on new page.
Millest raamat räägib? Tuumperekond ehk isa, ema ja üks või mitu last, ei ole viimasel ajal enam ainuke sotsiaalselt aktsepteeritud peremudel. Pealegi on see muutumas üheks mudeliks paljude teiste seas ja aja jooksul ei pruugi see olla isegi kõige levinum. Kaasaegsed ühiskonnad on avanenud uutele perevormidele, mille variante veel hiljuti ei aimatud: pered, kus lapsed on erinevatest partneritest, perekonnad, kus on väga erinevas vanuses vanemad ja järeltulijad, perekonnad, kus on ainult üks mees või üks naine või kaks meest või kaks naist, lapsed, kes sünnivad ühe naise emakas teise naise munarakuga, spermapangad või munarakud, mis levitavad kõikjal tundmatu päritoluga "seemneid", nelja- või viieliikmelised perekonnad, kus iga liige elab erineval kontinendil jne. Selle raamatu eesmärk on olla armastav teejuht, mis saadab teid, et vastata uutest peresuhetest tulenevatele muredele ja pakkuda inimestele tööriistu, et elada suhetes harmoonias, armastuses ja sisemises rahus.
Smith, K. 2022. Ärevuse nähtamatud ahelad. Väike Vanker. Kui oled huvitatud raamatu soetamisest, klikka siialink opens on new page.
Millest raamat räägib? See raamat räägib meie igapäevasest ärevusest. Ärevusel on inimkonna algusest peale olnud väga tähtis roll, sest ta on aidanud meil elus püsida ja meid ohtude eest hoida. Mis meie ärevust siis tegelikult käivitab, kuidas ta meie elu mõjutab ja mil moel ärevus oma kontrolli alla saada? Mis on eristumine ja kuidas see aitab meid ärevuse taltsutamisel? Kas oma eristumist saab suurendada? Kuidas? Sellest kõigest käesolev raamat räägibki.
Aru, J. 2022. Loovusest ja logelemisest. Tallinna Raamatutrükikoda. Kui oled huvitatud raamatu soetamisest, klikka siialink opens on new page.
Millest raamat räägib? Loovuse viljadeni jõudmiseks on vaja korralikku pingutust, aga sellele tasakaaluks ka omajagu logelemist. Sealjuures on oluline mitte lasta tehnoloogial end piirata, vaid kasutada seda abistajana eesmärkide saavutamisel. Autor annab nõu, kuidas oma elu loovamaks muuta ning mida saavad lapse areneva aju toetuseks teha vanemad ja õpetajad.
Webb, J. 2022. Üksindusse jäetud. Mis on lapseea emotsionaalne hüljatus, kuidas see mõjutab sinu suhteid ja mida selle lõpetamiseks ette võtta. Väike Vanker. Kui oled huvitatud raamatu soetamisest, klikka siialink opens on new page.
Millest raamat räägib? See raamat ei räägi läbielamistest ja mälestustest sinu lapsepõlves, vaid aitab sul teadlikuks saada asjadest, mis ei toimunud ja mida sa ei mäleta. Sest sellel, mis ei toimunud, võib sinu kujunemisel olla suurem mõju kui sellel, mis toimus. „Üksindusse jäetud“ tutvustab sulle selliste mitte-toimumiste tagajärge: nähtamatut jõudu, mis mõjutab sinu elu. Raamatut lugedes saad selgust, kas oled selle nähtamatu jõu mõju all ja kuidas sellega toime tulla.
Junkkari, K.M., Junkkari, L. 2021. Sinuga siin ja praegu. Väike Vanker. Kui oled huvitatud raamatu soetamisest, klikka siialink opens on new page.
Millest raamat räägib? Mõne meelest on juba mõte, et paarisuhte eest peaks kuidagi eriliselt hoolt kandma, märk sellest, et suhtega on midagi valesti. Seks peaks olema lihtne ja hõlbus, nagu see oli või näis olevat suhte algul. Kui seks ei laabu nagu varem, küsitakse, kas see on märk armastuse hääbumisest. Mis saab meist siis, kui tundeid enam pole? Kui seks ainult sujuks, siis saaks ka kõik muu korda!? Mitmete näitlike lugude kaudu püüab raamat aidata lugejat ummikseisude lahendamisel.
Gibson, L.C. 2021. Emotsionaalselt ebaküpsete vanemate pärand. Väike Vanker. Kui oled huvitatud raamatu soetamisest, klikka siialink opens on new page.
Millest raamat räägib? Kui sa kasvasid üles emotsionaalselt ebaküpse, kättesaamatu või egoistliku vanemaga, oled ilmselt läbi elanud nii üksindust, reedetust, hülgamist kui viha. Oma lapsepõlve peale tagasi vaadates saad aru, et sinu emotsionaalsete vajadustega ei arvestatud, sinu tundeid ei võetud tõsiselt ja tõenäoliselt olid sa sunnitud juba varakult täiskasvanuks saama, et oma vanemate käitumisest põhjustatud probleemidega toime tulla. Käesolevat raamatut lugedes saad teada, kust on pärit lapsepõlves kogetud hüljatustunne, segadus ja enesesüüdistused.
Bolzmann, T. 2020. Perekonna varjatud seadused. Väike Vanker. Suhete käsiraamat sünnist surmani. Kui oled huvitatud raamatu soetamisest, klikka siialink opens on new page.
Millest raamat räägib? Iga inimene sünnib perekonda. Perekond aga on süsteem, milles toimivad kindlad seaduspärad – või nagu ütleb perekonstellatsioonide grand old man Bert Hellinger – Armastuse Kord. Selle korra eitamine või mitte järgimine raiskab meie elujõudu. Just nende seaduste mitte järgimine tekitab väsimust, kibestumist ja haigusi, muudab suhted kaugeteks ja paneb mõne pereliikme käituma irratsionaalselt. Pikaajalise praktilise kogemusega pereterapeudi ja konstellööri Tiiu Bolzmanni raamat kirjeldabki perekonna varjatud seadusi – igas peres toimivaid jõudusid – ning aitab teadlikumalt leida oma kohta peresüsteemis, taastades nii ühenduse oma elujõuga ning tuues tagasi rõõmu ning lähedased suhted.
Talviste, K. 2019. Digilõks. Käsiraamat vanematele, kuidas toetada lapsi nutimaailmas. Pegasus. Kui oled huvitatud raamatu soetamisest, klikka siialink opens on new page.
Millest raamat räägib? Seda raamatut lugedes saad teada: kui palju nutiaega on palju? Kuidas kaitsta last häiriva veebisisu eest? Mida teevad nutiseadmed meie ajuga? Millised piirangud ja kokkulepped võiks nutimaailmas toimida? Mis aitab küberkiusamise puhul? Kuidas mõjutab sotsiaalmeedia lapse enesehinnangut?
Goldberg, E. 2018. Loovus. Inimaju uuenduste ajastul. Tänapäev. Kui oled huvitatud raamatu soetamisest, klikka siialink opens on new page.
Millest raamat räägib? Käsitletakse küsimusi nagu: mis asi on loovus? Millised ajuprotsessid suunavad seda ja mis on olnud loovuse roll inimese arengus? Kuidas mõjutab kultuur inimese loovust? Tunnustatud neuroteadlase Elkhonon Goldbergi raamat arutleb erinevate teadusavastuste, ajalooliste ning kultuuriliste viidete abil nende intrigeerivate küsimuste üle laiemale lugejaskonnale mõeldud raamatus.
Talviste, K. 2016. Arukalt lahku. Pegasus. Kui oled huvitatud raamatu soetamisest, klikka siialink opens on new page.
Millest raamat räägib? See on raamat lahkuminekust ja lahutusest, aga eelkõige siiski suhetest. Kas ja millal minna lahku? Kuidas minna lahku nii, et lapsed ei kannataks? Kuidas lõpetada omavahelised tülid? Kuidas ennast hoida ja oma emotsioonidega toime tulla? Kuidas jõuda kokkuleppele elatisraha osas, jagada hooldusõigust ning vara? Kuidas alustada uut suhet nii, et ei korduks vanad suhtemustrid? Tegu on praktilise ja samas ka emotsionaalse ülevaatega muudatustest, mis algavad ammu enne seda, kui lahutuspaberid allkirjastatakse. Oma lugusid ja tarkust jagavad Eesti inimesed ning lahutustega kokkupuutuvad erialaspetsialistid. See on raamat sellest, kuidas parandada suhteid ja olla oma laste jaoks parim lapsevanem.
Cain, S. 2015. Vaikne jõud. Introverdina maailmas, mis ei lakka rääkimast. Varrak. Kui oled huvitatud raamatu soetamisest, klikka siialink opens on new page.
Millest raamat räägib? Vähemalt kolmandik meist on oma loomult introverdid. Need on inimesed, kes eelistavad kuulamist rääkimisele ja lugemist pidutsemisele, kes leiutavad ja loovad, aga kellele ei meeldi ennast reklaamida, kes eelistavad üksinda töötamist meeskondlikule ajurünnakule. Ehkki introverte sildistatakse sageli nohikuteks, on maailm tänu neile paljude suurepäraste saavutuste ja leiutiste võrra rikkam – alates van Goghi päevalilledest personaalarvutini. Tänapäeva ühiskonnas on hakatud normiks pidama ekstravertsust ja introvertsust pigem millegi imeliku või väärastunuga seostama. Põhjalikule uurimistööle toetudes ning reaalsete inimeste unustamatuid lugusid tutvustades näitab see raamat, kuidas me introverte alahindame ja kui palju me sellega kaotame. See eksiarvamus viib ande, energia ja lõppude lõpuks ka õnne tohutu raiskamiseni.
Goleman, D. 2015. Emotsionaalne intelligentsus. Miks võib EQ olla tõhusam kui IQ. Varrak. Kui oled huvitatud raamatu soetamisest, klikka siialink opens on new page.
Millest raamat räägib? Tundetarkus on inimkonna ürgne tarkus ja neid otsuseid, mis võivad inimese elu kõige enam muuta, teeb ta tunnetest juhituna. Senise intellekti imetlemise kõrvale on aga võimsalt kerkinud teadmine, et sageli kõige tähtsamad näiliselt ratsionaalsed otsused on emotsioonidest juhitud kiire mõtlemise tulemused, nii et just olukorra emotsionaalse tähenduse mõistmine võib olla lahenduse otsimise ja vigade vältimise otsustav tegur.
See raamat võiks huvi pakkuda kõigile neile, kes tahavad iseennast ja teisi mõistlikult, s.o tundeid arvestades juhtida.
Cacciatore, R. 2014. Laste seksuaalkasvatus. Varrak. Kui oled huvitatud raamatu soetamisest, klikka siialink opens on new page.
Millest raamat räägib? Kuidas rääkida lapsele seksuaalsusest? Mida peaks rääkima isegi siis, kui laps ei küsi? Kuidas kaitsta lapsi meedia mõjutuste eest?
Tuntud Soome lastepsühholoog ja arst Raisa Cacciatore annab vanematele sellel delikaatsel teemal praktilist nõu, käsitledes erinevaid teemasid alates väikelapse küsimustest kuni puberteediealiste probleemideni. Seks ei kuulu lapsepõlve, kuid seksuaalne areng on loomulik osa täiskasvanuks saamisel. Samas on tähtis tundma õppida oma tundeid ning austada enda ja teiste puutumatust.