Jalgrattaga seotud nõuded. Märksõna - HELKURID!

Loomise kuupäev 31.10.2022

Jalgratas peab olema tehniliselt korras. Liiklusseaduse § 87 sätestab, et jalgrattal peab olema töökorras pidurid ja signaalkell. Ees valge, taga punane ja vähemalt ühe ratta mõlemal küljel kollane helkur. Lisaks peab pimedal ajal või halva nähtavuse korral sõites põlema ees valge ja taga punane tuli. Nendest nõuetest kinni pidamisel olete liikluses teistele liiklejatele nähtavad ja kuuldavad. Jalgratturi märgatavust parandab ja tema ohutust suurendab nii pimedas kui valgel ajal sõites ohutus-vest või helkurmaterjaliga varustatud eredavärviline riietus. See nõue ei ole kohustuslik, kuid väga oluline jalgratturi ohutuse tagamisel.

Liiklusseadus § 31 lg. 1 nõuab, et alla 16. aastased jalgratturid kannaksid sõites kinnirihmatud jalgrattakiivrit. Minu soovitus on jalgrattakiivrit kasutada kõigil jalg-ratturitel kuna kiiver vähendab õnnetuste korral peavigastuste ohtu.

Sõiduteel tohib iseseisvalt jalgrattaga liigelda alates 10. eluaastast, vanemate järelevalve all alates 8. eluaastast. 10.-15.aastased jalgratturid peavad omama tänaval liiklemiseks jalgratturi juhiluba. Kallid lapsevanemad, kõige hullema ärahoidmiseks jälgige oma lapsi ning vajadusel jagage neile õpetussõnu, kuidas õigesti liigelda!

Viimati muudetud 31.10.2022.