Maailmakoristusnädal

Loomise kuupäev 16.09.2020

Tere, head koristusmeeskonnad Aruküla Põhikoolis! Kõigepealt suur-suur aitäh kõigile panustamast puhtama keskkonna nimel! Seda võivad teha kõik, igal pool ja igal ajal! Meie kool tegutseb käesoleva nädala jooksul!

Anname üheskoos edasi sõnumi, et see ei ole lihtsalt tavaline koristuspäev. See on aeg, kui tulevad välja miljonid inimesed väga paljudest riikidest ja tuhanded õpilased igast Eestimaa nurgast, et teha üheskoos planeedi ja kogu keskkonna heaks midagi ära. Iga pingutus loeb: iga kokkukorjatud suitsukoni või plastiktükk võib päästa mõne linnu või looma elu. Muutus algab iseendast, enda käitumis- ja tarbimisharjumuste muutmisest.

Mida teha enne koristusele minekut?

Loe läbi OHUTUSJUHENDlink opens on new page ja ESMAABI JUHENDlink opens on new page!

FAKTIDlink opens on new page väikeprügi, sh suitsukoni ohtlikkusest elusloodusele!

Koristuspäevale võta kaasa:

• hea tuju
  • kindad – kindlasti ei tohi keegi koristada ilma kinnasteta!
  • saia- või leivakott vms kasutatud kott väikeprügi kogumiseks
  • võimalusel helkurvest. Kohustuslik neile, kes koristavad teede ääres!
  • tugevam pappkarp (nt kingakarp) või purk, torkekindel, kui leitakse ohtlikke jäätmeid (patareid, süstlad vms).

Mida teha enne koristust?

NB! Märgata väikeprügi – korjata üles just see kõige väiksem prügi, mida esmapilgul näha polegi: kõik suitsukonid, pudelikorgid, plastiktükid, kommipaberid, klaasikillud jne.

Korja suitsukonid eraldi kokku ning märkige üles, mitu liitrit neid kogunes (nt mitu moosipurgi täit)! Sellega annad panuse Eesti konistatistikasse!

Ennekõike aga nautige seda ühiselt ette võetud teekonda, tehke pilte ja videoid ning jagage neid sotsmeedias teemaviidetega #kolepilt #maailmakoristuspäev.

Saatke pildid ka meile, aadressile info@maailmakoristus.eelink opens on new page või laadige need üles Maailmakoristuspäeva Google Drive'i kaustalink opens on new page!

Mida teha peale koristust?

!!! Vaadata koos, mida leiti, millist prügi oli kõige rohkem ning proovida hinnata prügi kogust, sh hinnata suitsukonide hulka eraldi (nt mõelda, mitu Salvesti supipurgi täit konisid kogusite).

!!! Lugeda üle kõik koristajad.

!!! ÖELDA AITÄH ISEENDILE JA TEISTELE OSALEJATELE!

Viimati muudetud 16.09.2020.