Maailmakoristuspäev!??? Loomulikult osaleme, sest vaid koos tehes saab väikesest suur!!!

Loomise kuupäev 17.09.2019

Korraldajate poolt infoks/meeldetuletuseks: Hea maailmaparandaja! Meil on ütlemata hea meel, et olete otsustanud oma kooliga Maailmakoristuspäeval välja minna ning midagi tõeliselt olulist ja head ära teha! Vaid koos tehes saab väikesest suur!

Siin olulisem info koristuspäevaga seoses:

1. Tutvu enne koristamist kindlasti juhenditega teemadel kuidas sorteerida prügi, kuidas anda esmaabi, mida teha ootamatutes olukordades jms... Vastused nendele ja teistelegi küsimustele leiad SIITlink opens on new page.

1. Korista just seda kõige väiksemat prügi, mida esmapilgul justkui näha polegi – konisid, korke, kommipabereid jms. Korja suitsukonid eraldi kokku ning anna meile teada, mitu liitrit neid kogunes! Sellega annad panuse Eesti konistatistikasse!

1. Kasuta prügikottidena juba olemasolevaid kilekotte jms. Süstalde või muu ohtliku jaoks võta kaasa näiteks mõni torkekindel karp või purk, sest ohtlikud jäätmed tuleb muust prügist kindlasti eraldada. Vaata TÄPSEMALTlink opens on new page.

1. Ära unusta kindaid, tee ääres koristades tuleb kanda ka helkurvesti!

1. Loe läbi faktid väikeprügi ja suitsukonide kohtalink opens on new pagefaktid väikeprügi ja suitsukonide kohta"> ning anna info edasi õpilastele ning kõigile teistele asjast huvitatutele. Arutlege kõik koos väikeprügi, suitsukonide ohtlikkuse jms teemadel. Ärge unustage, et see ei ole lihtsalt tavaline koristuspäev. See on päev, mil tulevad välja miljonid inimesed üle ilma ning tuhanded õpilased kõigist Eestimaa paigust, et teha üheskoos midagi olulist ja head kogu planeedi ja meie elukeskkonna heaks. Ja pidage meeles – iga väiksemgi panus loeb, iga kokkukorjatud suitsukoni või plastiktükk võib päästa mõne elu. Muutus algab ju alati iseendast, enda käitumise ja tarbimisharjumuste muutmisest!

Ennekõike aga nautige seda ühiselt ette võetud teekonda, tehke pilte ja videoid ning jagage neid sotsmeedias teemaviidetega #kolepilt #maailmakoristuspäev #minakoristan.

Pärast koristamist vaadake, mida te leidsite, millist prügi oli kõige rohkem ning proovige hinnata prügi kogust. Andke meile võimalusel oma koristustest ka täpsemalt teada, täites ära spetsiaalse tabelilink opens on new page. Samuti lugege üle kõik koristajad, et kedagi töötegemise käigus juhtumisi kaotsi poleks läinud! Teile helistab Maailmakoristuspäeva Eesti staabist vabatahtlik (kas reedel või laupäeval), et küsida, kuidas läks.

Ja mis veel oluline – kui plaanite pikemalt koristada, võtke kaasa vesi, suupisted ja loomulikult hea tuju!

Koristamiseni!

Viimati muudetud 17.11.2021.