Viime Aruküla terviserajal läbi ja osaleme ka ise Mesikäpa heategevusjooksul 9. mail!

Loomise kuupäev 03.05.2019

Kutsume jooksusõpru Aruküla terviserajal toimuvale heategevuslikule teatejooksule, mis toimub üle terve Eesti 9. mail 5. - 9. klassidele. Alustame kell 10.00 kogunemisega põhikooli ette, et minna koos rongkäiguga terviserajale. Veedame koos ühe toreda päeva ja toetame abivajajaid!

Võistkonda kuulub 8 liiget (neli poissi ja neli tüdrukut, aga võib ka olla kaheksa tüdrukuga võistkond, poisse ei tohi olla rohkem kui neli).

Esimesena jooksevad 9. klassid. Iga osaleja saab endale t-särgi. Kuna kõik osalejad on ühesuguste särkidega võib mõelda kuidas võistkond eristuks massist (ühesugused peakatted, buff´id), et oleks parem teatepulka üle anda. 

 

Ametlik lisainfo:

Teatejooksul on oluline osavõtt ja kaasamõtlemine, sest võitjaid välja ei selgitata. Siin õpivad meie noored maast madalast hoolima inimestest enda ümber ja ühiskonnas ning hindama heategemise tähtsust. Ning loodetavasti oskavad noored sellevõrra rohkem väärtustada ka oma võimalusi liikuda ja sporti teha.

Teatejooks toob iga maikuu ühel neljapäeval kokku tuhanded lapsed ja noored üle kogu Eesti. See on ühelt poolt võimalus tunda rõõmu liikumisest ning teiselt poolt anda oma panus liikumisvõime kaotanud laste raviks.

Tänavu 14. korda toimuv Teatejooks kogub annetusi Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskusele. Liikumisvõime kaotanud laste ravi Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses saab toetada aastaringselt helistades heategevusnumbrile 900 7777 (ühe kõne hind on 7 eurot).

Käesoleval aastal Teatejooks kutsub toetama Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse tegevuspargi laiendamist. Sel aastal paneme õla alla lastele koosmängimise võimaluste loomisele.

 

Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse läheduses asub ratastoolipark. Selle kõrvale mängualale kavandatakse mitut uut atraktsiooni, et liikumisvõime kaotanud lapsed saaksid õues mängida koos teiste lastega:

  • mitmeotstarbeline linnak, kus saab ronida-turnida, mängida mõtte- ja osavusmänge ning mõelda välja uusi mänge
  • erinevate kõrgustega liivakast, kus madalamad ja kõrgemad liivatasapinnad loovad võimaluse meisterdamiseks ja ehitamiseks
  • ronimis- ja kiikumisvõimalused, et lastel oleks veelgi toredam mängida

 

Laps on laps, isegi kui liikumine on raskendatud ning vajab selleks abivahendeid. Mängida tahavad kõik ja parim mäng on alati koos teistega, koos oma sõprade ja õdede-vendadega.

Oleme lastele ja nende peredele üheskoos abiks!

 

Tervitades,

Mari Möls

Aruküla Põhikool

Huvijuht

Viimati muudetud 05.05.2019.