Õp. Hedi Tammeleht

Teema: Digivahendid keeleõpetajatele

Koolituse viis läbi: Europass Teacher Academy

Koolitust rahastas: Erasmus+

Võtsin osa Nizzas, Prantsusmaal, Vahemere rannikul toimuvast Erasmus+ projektist keeleõpetajatele – Digital Tools for Language Teachers, mis toimus 2022. aasta mais. Nizza on kuurortlinn, mis on külastatavuselt teine turistide sihtkoht Prantsusmaal, poole sõidutunni kaugusel Monacost. Koolitus kestis 5 päeva ja oli rahvusvaheline, millest võtsid osa Portugali, Hispaania, Sloveenia, Soome, Saksamaa ja Eesti õpetajad. Toimusid erinevad töötoad, grupiarutelud, ettekanded, analüüsid, mis hõlmasid erinevaid osaoskusi ja nende arendamist ja muud.

Koostasime tunni ja esitlesime seda, kasutades erinevaid õpitud digitaalseid töövahendeid tunni läbiviimiseks ja selle mitmekesistamiseks. Igapäevaselt toimusid ühised grupijalutuskäigud imelises Nizzas, sotsialiseerumine ja kogemuste ning muljete vahetamine. Projekti raames võtsin osa ka kultuuriüritustest, milleks olid linnaekskursioon, uue kunsti muuseumi külastus ja parfümeeria töötuba, kus endale ise parfüümi valmistasin. Õppetöö läbiviijateks olid lektorid Austraaliast, Inglismaalt ja Prantsusmaalt.

Nizza on kena arhitektuuriga, ilusa rannajoonega ning imeliste vaadetega armas multikultuurne linn Lõuna-Euroopas, kuhu reisida või elama asuda.

Avaldatud 26.09.2022. Viimati muudetud 01.11.2023.