Õp. Mari Möls

Aeg: 11. - 15. aprill, 2022

 

Sihtpunkt: Hispaania, Barcelona

 

Teema: Sotsiaalmeedia kasutamine klassiruumis

 

Koolituse läbiviijaks oli kanadalane Daniel Schmidt Euroopa Õpetajate Akadeemiast.

 

Barcelona on Kataloonia pealinn, elanike arvult Hispaania teine linn. Linn asub Vahemere rannikul. Aprillis on sinna kevad juba saabunud, 22 kraadi ja väga hea ilm. Linnas on väga korralik metroo süsteem, aga veel mõnusam, turvalisem, loogilisem ja mugavam on seal jalutada. Nii sai ära käidud rannas, külastatud okeanaariumi, kõnnitud turistide seas kõige populaarsemal La Rambla tänaval, nähtud ära kõik tuntumad vaatamisväärsused: Sagrada Familia kirik, Arc de Triomf, Gaudi disainitud maja Casa Battlo, külastatud vabaõhu-muuseumi moodi külakest Poble Espanyol´i. Kursuse õpetaja korraldas ühel õhtul ekskursiooni oma kodu-linnaosas Gracias ja tutvustas kohalikku pubi ning tapaste söömise kultuuri.

Metroos ja siseruumides oli seal veel maski kandmise kohustus.

Linnas tegutsev suurim spordiklubi Barcelona pidas just samal nädalal väga otsustava ja tähtsa mängu Frankfurt Eintracht´iga. Sain ka sellest kultuurisündmusest ja jalgpalli kultuurist osa, nähes fännide paraadi koos trummide tagumise ja rakettide laskmisega.

Aga muidugi KOOLITUS - loengud algasid iga päev kell 14.30. Hommikut oligi hea alustada jalutuskäiguga kesklinna, samal ajal päike sai „akusid laadida“. Minuga osalesid koolitusel veel kolm Bulgaaria õpetajat. Alustasime oma koolide ja riikide tutvustamisest. Koolituse jooksul arutasime teemadel kuidas käituda sotsiaalmeedias, kas see teeb mind rõõmsaks/õnnetuks, milline „digitaalne kodanik“ ma ise olen, kas kõike mida sa näed internetis tasub ka uskuda-võlts uudised, ohud internetis, kõik su tegemised jäävad alles ja on kättesaadavad ka peale kustutamist, mida on mõistlik sotsiaalmeedias jagada ja mida mitte, milline jääb meie endi digitaalne jalajälg…

Viie päeva jooksul saime tutvuda ja ise proovida paljusid sotsiaalmeedia platvorme: Quizizz, Menti, Padlet, Edmodo, Jamboard, Pinterest, Discord, Flipgrid.  

Meile tutvustati lihtsaid lehekülgi kus saad turvalise parooli endale luua või mõõta mürataset klassiruumis või kontrollida paljudel interneti lehekülgedel on seos sinu maili aadressiga: Passwordgenerator, bouncyballs, Informable.newslit.org, lyricstraining.com, saymineapp.com

Koolitaja näitas mitmeid kohti, kus on häid õppematerjale internetis käitumise kohta: commonsense.org, Interland – be Internet Awesome, classroomq, classcraft, newslit.org. Meie jaoks suureks miinuseks on muidugi see, et kõik materjalid on inglise keeles.

 

Avaldatud 19.04.2022. Viimati muudetud 01.11.2023.